Investice do sportu? Které se vyplatí?

Není žádnou novinkou, že se ve vrcholovém sportu točí opravdu velké peníze. Nemusíte být velký investor, špičkový hráč nebo majitel nějakého klubu, abyste prostřednictvím sportu zhodnotili své úspory. Příležitost máte i jako malý investor.

Pokud jste běžný člověk, asi těžko si můžete dovolit koupit nějaký sportovní klub a s největší pravděpodobností nebudete ani jako agent zastupovat nějakého sportovce. Do sportu ale spousta lidí investuje i nepřímo. Je důležité znát hranici a uvědomit si, že některé investice můžou hraničit s hazardem a z dlouhodobého hlediska vás připravit o peníze. Sport je dobré pečlivě studovat a vybírat si, komu svěřit své úspory.

Jaké jsou možnosti, pokud chcete investovat do sportu?

Celkem konzervativní možností, jak nepřímo investovat do sportu je nákup akcií. Jedná se o celkem stabilní a méně rizikovou investici. Vložit své úspory můžete například do firem, které vyrábějí sportovní potřeby nebo do různých klubů, které jsou akciovými společnostmi. Pokud se rozhodnete investovat do akcií sportovních gigantů, jako například Nike nebo Adidas, s největší pravděpodobností nebudete litovat. Jejich cena neustále roste a je dost pravděpodobné, že ani růst nepřestane.

Jak jsme již psali, další možností je investice do akcií nějakého klubu. Tento krok je samozřejmě pro fanoušky velice lákavý, ale již mnohokrát se investoři přesvědčili o tom, že toto není ta správná volba. Akcie totiž neovlivňují sportovní výsledky daného klubu, ale především spekulace o jeho prodeji.

Dalším způsobem, jak vydělat na sportu nějaké peníze, jsou sázky. Pokud by vás zajímalo, do jakého sportu je nejlepší investovat, je to fotbal. Ve fotbalu se již dlouhodobě drží největší peníze a největší zisk přitom generuje Evropa. Druhým stále velice atraktivní sportem je hokej nebo stále na vzestupu golf. Sázet můžete menší částky s vyšším rizikem. Pokud se v tomto oboru nepohybujete, je velice obtížné tipnout správný výsledek zápasu a vyhrát. Důležitá je i práce s pravděpodobností a kurzami. Pokud nemáte čas sledovat sportovní utkání, můžete investovat například do akcií sazkových kanceláří, na pražské burze je to například Fortuna.

Máte oblíbeného sportovce? Můžete si koupit jeho vlastní akcie. Tuto službu nabízí americká společnost Fantex, a to především u amerického fotbalu. V České republice je to například projekt Catch it. Pomocí této aplikace si můžete najít mladého a talentovaného sportovce, do kterého průběžně ukládáte své peníze. Profil si můžete vytvořit i jako investor. Kolik a jak se do talentů investuje je zcela individuální. Někdy se jedná i o různé materiální dary, kluci dostávají motorky, skateboardy nebo i snowboardy.

Určitě ne posledním způsobem, jak investovat do sportu jsou investice v šuplíku. Co je tím myšleno? Možná ani nevíte, že jste tuto investici v minulosti učinili, ale možná se vám doma povalují nějaké hokejové či sběratelské kartičky. Největší “boom” s těmito kartičkami byl na přelomu tisíciletí, ale i teď může hodnota některých kartiček dosahovat obrovských částek.

Z českých hráčů jsou pravděpodobně nejcennější kartičky s Jaromírem Jágrem. Na různých aukčních serverech se nabízí i za 13 tisíc korun. Pokud máte takovou kartičku doma ještě z dětských let, zkuste se podívat, zda nemá nějakou hodnotu.

Investice do sportu nejsou skoro žádné

Každý sport si rozhodně a v každém případě žádá nějaké své základní investice. Je pouze a jenom málo sportů, které pro své vykonávání nepotřebují prakticky nic a můžete je denně provozovat i několik hodin. Nicméně v druhém případě je zde drtivá většina dalších sportů, ke kterým potřebujete pro vykonávání nějakou pomůcku, boty, tričko a nebo nějaké další a mnohdy i hodně zajímavé věci.

V tom případě a hlavně pokud se danému sportu chcete věnovat do něj musíte vložit nějaké své volné finanční prostředky, díky kterým se člověk uvolní a začne úplně jinak přemýšlet. První investice do nějakých základních a známých sportů nejsou rozhodně velké, což je pro většinu z nás asi hodně pozitivní a potřebná zpráva, díky které si sami o sobě začnete hledat nějaký nový a zajímavý sport, který můžete třeba po svém zaměstnání a po odpoledních ve svém volném čase dělat.

Je to velice zajímavá věc, když člověk hledá nějaký sport, kterému se bude celkově pochopitelně chtít věnovat a z toho důvodu je potřebné, aby mu daný sport hodně vyhovoval a chtěl se mu nějakým způsobem věnovat i celý další život a klidně i několik dalších let. Je to rozhodně zajímavé a přesné řešení, které si každý z nás uvědomí a rozhodně se v žádném případě nemusíte bát u nějakého sportu nějaké prvotní závažné informace, díky které si člověk uvědomí, jak jsou v dnešní době potřebné peníze prakticky na úplně všechny věci, které si člověk může buď udělat, nebo koupit.

Pokud tedy chcete investovat do lepšího sportovního vybavení, nejlepší následně bude, když se začtete detailně do dalšího článku, který bude hned následovat.

Prvotní investice do sportování jsou skoro zanedbatelné

Při samotné první investici do sportu se není rozhodně čeho bát a každý z vás by si měl uvědomit, že investujete do sportu, to pochopitelně ano, nicméně také investujete do sebe a svého osobního rozvoje. To je také pochopitelně hodně zajímavá věc, díky které si lidé mnohdy uvědomí, jak jsou důležité na světě různé sportovní aktivity, které vykonáváme a podle kterých také celkově orientujeme svůj život.

Bohužel lidé jsou sami o sobě jak se říká hodně líní a většinou se jim během dne nechce nic dělat. A když již nastane ta správách víle, když něco dělat chtějí, rozhodně to je něco, na co nemají bohužel čas a nebo nějaké potřebné vybavení. Nicméně u většiny dnešních sportovních aktivit potřebujete akorát nějaké sportovní oblečení a boty, což rozhodně všichni z vás máte.

A pokud ani tyto základní věci bohužel nemáte, rozhodně musíte sami uznat, že se nejedná o nějaké obrovsky velké investice, které by byl člověk nucen do daného sportu, který jej třeba baví, nebo celkově v budoucnu bude bavit investoval nějaké velké peníze. To po vás rozhodně nikdo nebude v žádném případě chtít a podle toho je také potřeba, aby si každý z vás uvědomil, jaké sporty chce zastávat a podle čeho se bude v dalších sportovních aktivitách nějakým způsobem rozvíjet, což je další velice zajímavá a předem jasná věc.

Jedinec může pochopitelně sportovat sám a nepotřebuje na to prakticky žádné vybavení. Pokud se chcete jít ven proběhnout, potřebujete k tomu pouze a jenom boty a nějaké sportovnější oblečení -* to jsou první základní věci, které je potřeba, aby každý z vás měl a podle toho začal sportovat.

V dnešní době dochází k mnohdy vtipné věci, se kterou se můžete běžně v ulicích nebo na sportovištích setkat i vy. Někdo, kdo nemá bohužel tolik volných prostředků sportuje jak se říká jako bůh, všechno mu jde parádně od ruky a to má nějaké staré sportovní tričko a třeba i roztrhané boty. A na druhou stranu vedle něj sportuje někdo bohatší, který má pochopitelně od hlavy až k patě značkové oblečení a ten nejnovější model sportovních bot – nicméně sportovat celkově vůbec neumí, což je hodně vtipná a celkově také i úsměvná věc. Tím jsme vím chtěli názorných způsobem ukázat, že sportování není založené na velkých investicích, ale na to, jak chcete vy sami sportovat.