Jak upravit bydlení, když děti vyletí z hnízda 

Každý rodič si díky svým dětem uvědomuje, jak čas neuvěřitelně utíká. Od narození mají dítka své roztomilé pokojíčky, které jsou přirozeně laděné do růžové či modré barvy a všechen nábytek je přizpůsobený s ohledem na bezpečnost zvědavých batolat. S přibývajícím věkem se na stěnách a dekoracích objevují pohádkové bytosti a dále například oblíbení herci a zpěváci.

Se školní docházkou se obvykle mění kompletně celý interiér dětského pokoje. Mladé slečny a pánové touží po studentském pokoji, který využijí jak při učení a plnění povinností, tak při zábavě s kamarády. Najednou jsou z dětí samostatní lidé a odstěhují se. Říkáte si, co s prázdným pokojem? Zařiďte si toto prázdné místo a postavte si jednou taky vlastní sen. Svoji oázu klidu.

A jsou pryč… V každém životě dítěte tato situace jednou nastane. Popřemýšlejte, po čem jste celý život toužili a neustále to odkládali kvůli nedostatku prostoru a s ohledem na děti. Nyní toto své místo máte a patří jen a jen vám. Inspirujte se, bavte se a hrajte si.

Pokoj pro hosty

Pokud patříte mezi šťastlivce, u kterého se pravidelně objevují návštěvy nejen na jednu noc, jistě oceníte změnu dětského pokojíku na pokoj pro hosty. Ve výsledku se zařízením interiéru nebude tolik práce.

Čistě vymalovat zvládnou i méně zruční jedinci a postel nebo rozkládací pohovka po dětech jistě ještě dobře poslouží. Jako dekorace bude vhodné zvolit nějaké květiny, zrcadlo a dále také malou skříň či komodu, kde si návštěva může na pár dní uložit své oblečení a věci.

Domácí posilovna

Aktivní lidé jistě velice rádi přemění pokojíček na skromnou domácí posilovnu. Vybavit ji můžete množstvím činek a posilovacího náčiní až po nejrůznější rozměrné posilovací stroje.

Zde je vhodné doporučit kvalitní podlahu určenou pro tělocvičny, která bude dostatečně měkká, aby zmírnila případné pády a také dostatečně odolná proti poškrábání či praskání pod těžkými stroji.

V každé správné posilovně není nouze ani o zrcadlo velkých rozměrů na několika stěnách najednou. Fitness nadšenci si tak budou moct prohlížet svaly ze všech úhlů.

Relaxační místnost

Pro klidné a mírumilovné osoby může být balzámem na duši naopak místnost plná květin a rostlin, kde budou velice rádi cvičit jógu, například za zvuku uklidňující hudby. Není to krásná představa?

Poseďte se, zavřete oči a představte si to ticho a úžasný klid.

Místnost můžete vybavit pohodlnou pohovkou a měkkým kobercem. Oblíbené jsou také nejrůznější mandaly a lapače. Přidejte příjemné osvětlení a oáza klidu je na světě.

Útulná knihovna

Rozhodnutí o přestavbě interiéru je jen na vás. Pokud toužíte po vlastní knihovně, je nejvyšší čas si ji zařídit. Přestaňte schovávat cenné knížky a umisťovat je tam, „kde je zrovna místo“.

Knihy si zaslouží čestné místo na poličkách a v knihovnách, aby byly vidět, a vy jste je také vždy pohodlně našli. V žádné domácí knihovně nesmí chybět ani praktická lampa a pohodlné křeslo pro dlouhé (nejen zimní) večery.

Zbavte se obav

Rozhodně se nemusíte řídit posledními interiérovými trendy. Váš domov by měl být zařízený podle vašeho vkusu a měl by být především útulný. Pokud si na přeměnu interiéru netroufáte sami, můžete oslovit některého z bytových architektů a designérů. V dnešní době se již tomuto tématu věnuje spousta lidí, kteří vám jistě velice rádi pomohou.

Inspiraci můžete najít také na internetu. Existují zde tisíce stránek s obrázky. Naleznete zde často i nejrůznější rady a tipy pro bydlení a interiér. Zařizování a přeměna interiéru vás bude určitě bavit a kdo ví, třeba se pustíte do přeměny dalších místností vašeho domu.

Změna domácnosti

Když víte, že prázdný pokoj po dětech nevyužijete a zbytečně budete mít prázdný pokoj, tak je tu varianta stěhování do menšího bydlení. Brněnský developer endeka.cz nabízí služby právě pro Vás. Vykoupí od Vás stávající nemovitost a má širokou nabídku volných bytů v atraktivních lokalitách. Navíc se nemusíte bát, že by Váš dům zbourali a postavili místo něj nákupní centrum. ENDEKA přetváří staré domy na nové bydlení při zachování původní budovy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *