Nechodím cvičit, proč? Jaké jsou naše nejčastější výmluvy?

Určitě všichni moc dobře víte, o čem je řeč. Taky jste se milionkrát přemlouvali k tomu, začít dělat něco se svým životem a začít zase aktivně cvičit? A taky se vám to nakonec nepodařilo, protože jste neměli čas nebo peníze? Jaká byla vaše výmluva? Lidí, kteří chtějí začít se zdravým životním stylem je mnoho, ale jen málo komu se to doopravdy podaří dodržet a svůj život změnit. Jaké jsou tedy naše nejčastější výmluvy?

Nemám čas

To, že někdo nemá čas je asi ta nejčastější výmluva všech dob a myslím si, že to neplatí jen u cvičení. A nejjednodušším řešením je “time management”. Každý je totiž schopen si najít jednu hodinu během svých 24 hodin na cvičení. Můžete jít ráno před prací nebo dokonce v obědové pauze. A pokud nechcete utrácet, určitě si najdete čas doma. Na internetu existuje nespočet videí, s nejrůznějšími cvičebními tipy. Populární je Youtube nebo kanál Blogilates, velkou spoustu cviků najdete i na instagramu.

Hodně lidí se také vymlouvá na to, že mají nepravidelnou pracovní dobu a proto nestíhají otevírací hodinu fitness centra.

Jaká je rada: Najít si fitness centrum, které máte po cestě do práce. Neztratíte tak další čas tím, že budete cestovat. Najděte si sport, který vás bude bavit, klidně to může být bruslení, nemusíte chodit jen do posilovny. Důležité je vydržet déle jak tři týdny, pak už vám to bude připadat normální a sport vám bude chybět.

Nemám peníze

Další naprosto absurdní výmluva. K pohybu nepotřebujete peníze, ale jen své vlastní tělo. Můžete jít běhat, na procházku nebo hrát míčové hry. Pokud se rozhodnete opravdu se svým životem něco udělat, určitě budete schopni se i v něčem omezit a najít volné finanční prostředky na zakoupení permanentky do fitness centra nebo členství do nějakého klubu. Pamatujte si, že nikdy není pozdě začít.

Jaká je rada? Neplaťte si jednorázové vstupy, ty jsou vždy nevýhodné. Zaplaťte si raději nějakou permanentku, která se vyplatí. Buď měsíční nebo vstupovou.

A všechny další výmluvy

Neumím používat stroje. Pokud neumíte používat stroje, poproste personál ve fitness centru, vždy vám ochotně pomůže nebo si zaplaťte trenéra, který vám vše ukáže.

Cvičení stejně nepomáhá a já nevidím žádné výsledky. pokud cvičíte pravidelně a výsledky se stále nedostavují, tak děláte něco špatně. Řešením je opět konzultace s trenérem nebo výživovým poradcem.

Dnes je moc horko nebo moc zima, prostě klasická výmluva na počasí. Na to se vymlouvá snad každý, když chce jít běhat nebo i cvičit. A ano, překonat počasí je někdy naprosto nadlidský výkon.

Nechci cvičit nebo běhat sám a nemám s kým. Další výmluva, proč nejít. Zkuste oslovit své kamarády a kolegy v práci. Nebo se vydejte běhat do parku a určitě se s někým seznámíte. Společně zvládnete víc, proto zkuste využít i sociální sítě. Parťák do deště se vždycky hodí.

Jsem moc stará na to, abych začala chodit cvičit. Tohle je nesmysl, nikdy není pozdě na to, začít cvičit. Existují i programy, které jsou určené pro starší a jsou přizpůsobeny věku a možnostem.

Takže pokud stále máte nějaké výmluvy, proč nejít cvičit, zkuste to překonat a najít si nové důvody, proč s tím začít.